Вже краще голодувати, ніж їсти що попало

Згадайте, з чого складається ваш денний раціон? З ранку - чашка кави, в кращому випадку з яким-небудь бутербродом або смажена яєшня. На обід - що-небудь з швидкого приготування (складно це навіть стравою назвати), наприклад, здобна булочка або гамбургер. Добре, якщо це яблуко або йогурт. Але вже після роботи кожен дозволяє собі насолодитися ласощами, які весь день чекали на полиці холодильника. Жінки дозволяють собі з'їсти шматок смачного торта, а чоловіки - пропустити пляшечку пива під футбол. А потім - 65% населення країни має надлишкову вагу і 70% мають порушення травлення. Що ж робити? Невже сідати на дієту?

Почнемо з того, що здорове дієтичне харчування - це не так жорстко, як всі звично собі уявляють. Це не гречка або рис щодня. Зрозумійте, що ваш організм потребує різних вітамінів і корисних речовин, які знаходяться в різних продуктах. Однаково потрібні овочі, фрукти, м'ясо, риба, молочні продукти і зернові. Так само організм вимагає і солоденького. Той же самий шматочок торта тільки не на ніч може зарядити організм колосальною енергією і допоможе вашому мозку під час роботи.

Багато ігнорують всі поради дієтологів про будову правильного раціону і способу харчування, мотивуючи це фразою «вип'ю таблетку і все пройде». Але «пігулка» тільки усуває проблему і не сприяє її лікуванню або хоча б профілактиці. До того ж, саме прийом таблетки заважає організму самому усунути неполадки, що виникли в зв'язку з неправильним харчуванням. Адже ваш організм - це господар, він сам знає, як полагодити свою садибу, він майстер своєї справи.

Ви можете дуже ефективно допомогти, дотримуючись принципу: «їжа повинна бути одночасно ліками». Порадьтеся з лікарем і він допоможе вам визначиться з настоянкою на натуральних травах, яка б усувала саме ваші проблеми. Наприклад, настоянка півонії - це не тільки хороше заспокійливе, але також засіб, здатний підвищувати кислотність шлунка, і служить протимікробним засобом. Настоянка валеріани, крім відомих дій на серцево-судинну систему, позитивно впливає на збільшення секреції шлунково-кишкового тракту. Ті ж показники з іншими настоянками - календули, пустирника, родіоли - варто лише добре розібратися з корисними властивостями цих рослин.

На одному рівні з натуральними настоянками знаходяться так звані БАДи (біодобавки). Це харчові компоненти, які в деякому значенні компенсують недоліки нашого харчування. Це зовсім не означає, що вживаючи БАДи можна на повну харчуватися нездоровою, жирною і зовсім не корисною їжею для людини. Запам'ятайте, біодобавки - не чарівники, тому все рівно потрібно ретельно стежити за своїм раціоном і коригувати його за можливістю.

Багато хто вважає, що здорове харчування - це не всім по кишені і відразу ж відмовляються, не спробувавши протриматись й дня, стежачи за власним раціоном. Можливо, такі люди страждають не тільки надмірною вагою, але і невпевненістю і відсутністю сили волі.

Запам'ятайте, значно дорожче вам обійдеться втрачене здоров'я.