Довірте своє здоров'я «валере»

Не лякайтеся, адже «валере» - це латинське слово, від якого пішла назва всесвітньо відомої рослини валеріана. У перекладі - бути здоровим. Цікаво, що корисні речовини присутні у всіх частинах валеріани, але особливо цінний корінь і кореневище, багаті на ефірну олію.
Заготівлю валеріани починають на початку осені, викопуючи коріння дикої валеріани.

Природним середовищем її існування є ліс, зустрічається також на узліссях, любить вологу місцевість, тому частий гість на берегах річок, озер і поблизу боліт. У зв'язку з масовим винищенням валеріани під час збору лікарських трав і вирубкою самого лісу, валеріану почали вирощувати на плантаціях.

Виробники лікарських засобів використовують для медикаментів рослини, які досягли дворічного віку. Вважається, що в рослині, що досягла саме цього віку, утворюється найбільша кількість загальнокорисних і дуже потрібних для здоров'я людини інгредієнтів (серед яких безліч вітамінів), які потрібні для цілющого впливу на організм людини.

А якими ж корисними властивостями володіє валеріана? До слова, ліки з валеріани існують в різних формах - це настоянки (на спирту, що прискорює дію препарату), екстракти (на воді, тому курс лікування екстрактами значно довше), порошки і таблетки (найбільш популярні форми серед покупців). Валеріана має заспокійливі властивості, втамовує біль, покращує роботу серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту. Оскільки дії валеріани мають виразний седативний характер, то вона дуже добре справляється з депресіями, переляком, а також приводить до норми роботу нервової системи під час сну. І все це завдяки ефірним оліям і алкалоїдам, що містяться в корені рослини.

Валеріана відома також своїм одурманюючим впливом на тварин, а саме на сімейство котячих. Вважається, що такий ефект справляє на кішок одне з речовин валеріанового кореня - актінідін. Саме через це валеріану називають ще «котячим коренем».

Серед інших назв валеріани - ароматник. Цю назву рослина отримала за свій унікальний аромат. До слова, в деяких країнах Європи до сьогодні залишилася традиція використовувати валеріану як запашну спецію до різноманітних страв. Традиція ця тягне своє коріння ще з давньої аристократичної Англії.

Існує безліч цікавих фактів про застосування валеріани з часів античності. Ще лікарі-філософи з Стародавньої Греції побачили цілющі властивості цієї рослини і використовували її як лікарський засіб. Так само було встановлено закономірність, пов'язану з людським розумом і прийомом валеріани: вважалося, що валеріана здатна впорядкувати думки людини, направити їх в потрібну сторону, тобто допомагає керувати думками. Греки вірили, що цілющі властивості валеріани допомагають прояснити розум і досягти душевної і емоційної гармонії.

Природно, що настоянку з валеріани можна виготовити в домашніх умовах. Різноманітні рецепти і формули з легкістю можна знайти на просторах мережі Інтернет, але краще використовувати в лікуванні засоби, виготовлені професіоналами - фармацевтами - або шукати препарати від перевірених постачальників в аптеках. До того ж, валеріану може приймати не кожна людина. У когось може бути проста непереносимість, адже навіть запах валеріани може подіяти на людину як легкий дурман.

І ще, багато хто вважає, що валеріану приймають тільки при проблемах із серцем. Але ви вже знаєте, що це не так. Настойка валеріани успішно застосовується при мігрені, розладах шлунково-кишкового тракту, при збудженні та інших захворюваннях.

Природа завжди відкриває свої багатства людині і підносить їх у дар. Використовуйте ці натуральні подарунки з користю для свого здоров'я і без шкоди навколишньому середовищу.